Hotmail Adresi Alma

Her türlü bilgi ya da bilgilerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Hotmail Adresi Alma

İleti editör » 27 Nis 2008, 16:00

Hotmail Adresi Alma Hot mail adresi alma

*https://signup.live.com/newuser.aspx?mkt=TR-TR&ts=4376588&sh=Fuym&ru=http%3a%2f%2fmail.live.com%2f%3fnewuser%3dyes%26hm%3d1&rx=http%3a%2f%2fget.live.com%2fmail%2foptions&rollrs=03&lic=1

*Buraya Tıklayın Hotmail adresi almaya başlayın

Açılan sayfayı beraber dolduralım. En üstte size “Windows live ID” soruyor. Buraya @hotmail.com’un başına gelmesini istediğiniz bir mail yazın. Adınız soyadınız olabilir, sevdiğin bazı şeylerin isimleri olabilir. Unutmayacağınız ve hatırlayabileceğiniz şeyler olması iyi olur. Ayrıca milyonlarca insan bu hizmeti kullandığından o boşluğa ali, istanbul, turkiye gibi kısa ve çok kullanılan bir şey yazarsanız sistem kabul etmeyecektir. Çünkü o mail adresleri çoktan alınmıştır. Buraya neler yazılabilir:

hasangunal : ad-soyad birlikte
hasan54 : isim ve şehir plaka kodu
hasansibel : isim ve diğerinin ismi :)
hasanturkiye : isim ülke
yenimakale : sahibi olduğunuz bir yerin ismi ya da firma ismi

Bunlar gibi türetmek mümkündür. Şimdi burayı doldurduğunuzu farzediyorum. Hemen sağ tarafında “windowslive.com” yazmaktadır. Eğer windowslive.com uzantılı bir e-posta, e-mail adresi almak istiyorsanız hiç değiştirmeyin. Ancak “Hotmail.com” uzantılı istiyorsanız üzerine tıklayarak açılan yerden Hotmail.com’u seçmelisiniz.

Parolanızı seçin
kısmında en az 6 karakterli ve büyük, küçük harfe duyarlı bir şifre belirleyin. Doğum tarihi, ad-soyad gibi bir şifre belirlemekten kaçının. Aklınızda kalabilecek, ancak başkalarının bulamayacağı, tahmin edemeyeceği bir şifre olması faydalı olur. Şifreniz sadece harflerden oluşabileceği gibi, rakamlardan ya da harf ve rakamlardan da oluşabilir. Parolanızı belirledikten sonra alt tarafa da aynı parolayı yazmalısınız.

Parola sıfırlama bilgileri
Bu bilgiler parolanızı kaybetme durumlarına karşı alabileceğiniz bir önlemdir. “Diğer e-posta adresi” kısmına varsa eğer başka bir e-posta adresinizi yazın. Bu e-posta adresi ile daha sonradan parolanızı unutsanız bile geri alabilirsiniz. Ancak boş bırakmanızda mümkündür.
“Soru” kısmından bir soru seçin “Gizli Yanıt” kısmına bu sorunun cevabını yazın.

Bilgileriniz
Bu kısım sizin kişisel bilgilerinizdir. İstediğiniz şekilde doldurabilirsiniz. Burada sadece posta kodu kısmında takılabilirsiniz. Posta kodu yaşadığınız yerin bir numarasıdır ve daha kolay size ulaşılmasını sağlar. Mesela Sakarya merkez için 54100 bir posta kodudur. 54 plaka kodu 100 merkez. Yani İstanbul merkez için 34100 yazmalıyız. Çokta önemli değildir. Sakaryada yaşayıp 34100 yazsanızda bir sorun çıkmayacaktır.

Bu resimde gördüğünüz karakterleri yazın
Bu bölüm doğrulama bölümüdür. Resimde gördüğünüz harf ve rakamları altta bulunan boşluğa yazın. Hepsi bu kadar.

Sayfanın en altında “Kabul ediyorum” butonu yer almaktadır. Bu butona basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Hesabınızı oluşturdunuz, artık e-postanızı nasıl istediğinizi seçebilirsiniz

Kısmına geldik. Burada “Klasik sürümü istiyorum” ve “Tam sürümü istiyorum” diye iki seçeneğiniz var. Bu maillerin görünümü ve sayfa yapısıyla alakalı bir bölümdür. Ben sizin yerinizde olsam klasik sürümü seçerdim. Zaten hotmail’de bunun farkındaki direkt yeni sürümü empoze etmiyorda size hangisini istersiniz diye soruyor. Sol tarafta “Klasik sürümü istiyorum” butonuna tıklayın. Artık e-mail adresinizi almış oldunuz. Bu mail adresiyle e-posta, e-mail gönderebilir ve kendinize gelen e-mailleri okuyabilirsiniz.

Hotmail mail almanın avantajları ve dezavantajları
Öyle belli başlı üstün bir özelliği yoktur. Diğer mail servisleriyle aynı işleri görmektedir. Ancak kullanıcı tercihi olarak daha çok tercih edilmektedir. MSN ve diğer hizmetler açısından bakıldığında alınmak isteniyorsa tavsiye edebileceğim bir servistir. Kullanımı çok kolay değildir. Eksi olarak bunu da ekleyebiliriz.

Bu tür bir mail adresi almak ücretsiz dir.
Kullanıcı avatarı
editör
 
İleti: 1078
Kayıt: 28 Arl 2007, 20:43

Bilgi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 3 misafir

cron